Перший запуск генератора: що потрібно знати?
Тема: Прилади | Дата: 31.08.2023
Покупка генератора — можливість забезпечити стабільність роботи побутової та професійної техніки під час планових чи екстрених відключень електропостачання. Також це можливість організувати подачу струму на об'єктах, де електролінії ще не проведені або не передбачені проектом.
Але щоб техніка працювала справно, важливо правильно зробити її стартовий запуск. Це допоможе уникнути її швидкого зносу та виходу з ладу. Дотримуючись нашої інструкції, можна бути впевненим, що генератор https://220volt.com.ua/generatory.htm працюватиме справно довгий час.
Стартовий запуск обладнання: план дій
Перед початком роботи приладу:
- розпакуйте його, перевірте комплектацію та вивчіть інструкцію, яка йде в наборі. Не варто розраховувати на свої знання та досвід, оскільки кожна модель генератора індивідуальна. Тому ознайомлення з документацією є обов'язковим;
- виберіть місце для встановлення обладнання. Поверхня, де буде прилад повинен бути рівною і сухою;
- зверніть увагу при покупці електростанції, що деякі моделі передбачають використання виключно на вулиці. Це пов'язано з високим рівнем шуму під час роботи та виділенням в атмосферу вихлопних газів;
- переконайтеся в наявності заземлення перед запуском;
- залийте паливо. Генератор може працювати на бензині, дизелі чи газі. Каністра з рідким паливом має бути чистою та сухою. Інакше навіть дрібне сміття, що потрапило у двигун, прискорює знос обладнання. Найчастіше, для заправки бензинових моделей використовують дев'яносто другий бензин;
- перевірте олію. Для стабільної роботи системи оберіть хорошу марку. На ПММ економити не варто. Тим більше, його витрата мінімальна. Залийте олію у відповідний відсік. Його рівень визначте щупом і щільно закрутіть пробку, щоб уникнути бризок.
Більшість бюджетних моделей для побутового використання передбачають ручний запуск. Для цього потрібно з деяким зусиллям потягнути за трос. Коли відчуєте опір, смикніть за рукоятку одним різким рухом. Однак перед стартом перевірте, щоб було закрито повітряну заслінку. Якщо з першого разу запустити електростанцію не вдалося, повторіть дії. Після початку роботи залиште її трохи прогрітися, а потім відкрийте заслінку.
Зверніть увагу - навіть якщо вам хочеться якнайшвидше запитати електроприлади від генератора, дайте йому попрацювати пару хвилин на холостому ходу і тільки тепер підключайте до нього техніку. Так вся система працюватиме стабільно.
Правила безпечної експлуатації генератора
Пам'ятайте також про правила безпеки при експлуатації обладнання. Завжди запускайте його без навантаження. Не підключайте занадто багато приладів, щоб їхня загальна потужність не перевищувала допустиму. Інакше це призведе до поломки генератора. Пам'ятайте, що занадто часті увімкнення та відключення обладнання, шкодять йому. Якщо за 10 хвилин ви плануєте знову користуватися приладом, не варто його вимикати. Також не досипайте тривалого простою - раз на місяць запускайте двигун на пару годин.