Принцип роботи кондиціонера

Тема: Прилади  |   Дата: 07.03.2024

Принцип роботи кондиціонера

Знаєте, на що найбільше скаржилася моя подруга, яка змушена була іммігрувати до Італії з дитиною? На відсутність у приватних будинках кондиціонерів. Так, бувають і винятки, але тільки у приїжджих із більш холодніших країн. А місцеві переважно перечікують основну спеку у форматі фієсти, оскільки до високих температур і духоти звикли. Проте знайти людей, які знають, як працює кондиціонер і як його правильно встановлювати, можна і там. І саме до них звертаються наші співгромадяни, які вирішують затриматися надовго в Італії чи інших країнах Середземномор’я.

Проблема лише у тому, що це все ще Європа. Де, наприклад, практично нічого не працює у вихідні, та й на цілодобовий сервіс розраховувати не варто. Плюс куди більш високі ціни, плюс «європейська» якість часто виявляється зовсім не того рівня, до якого ми звикли. На жаль, немає там таких же фахівців, як у компанії SCU, які чудово розуміються на тому, як працює кондиціонер і як його правильно обслуговувати: заправити та почистити кондиціонер. Але й звичайним користувачам теж корисно буде в цьому орієнтуватися - хоча б загалом, щоб не допускати зовсім критичних помилок. І саме про це ми з вами сьогодні й поговоримо.

Як працює кондиціонер

Для того, щоб розібратися в тому, як працює кондиціонер, потрібно знати шкільний курс термо- та газодинаміки. Можна навіть не весь, а лише кілька базових законів. Перший – у процесі випаровування речовина віддає тепло в навколишнє середовище, а при конденсації, навпаки, забирає його звідти. І другий – у разі підвищення тиску постійного обсягу газу, його температура також закономірно підвищується.

Саме за рахунок цих двох законів і працює кондиціонер. У нас є замкнута система труб, якою циркулює холодоагент. Тобто речовина, у якої точка випаровування дуже близька до стандартних нормальних умов. Вона проходить через пристрій, що дроселює, в якому стискається, за рахунок чого її температура підвищується значно вище точки випаровування. А потім, проходячи через випарник внутрішнього блоку, вона забирає тепло у повітря, яке його оточує, переходить у газоподібний стани повністю або частково, і йде далі – в зовнішній конденсатор, де віддає тепло навколишньому простору.

Власне, все. Процес проходить примусово, за рахунок роботи компресора зовнішнього блоку, а регулюється вбудованими електронними датчиками.

почистити кондиціонер

Основні несправності та проблеми

Знаючи, як працює кондиціонер, можна відразу припустити, що може піти не так. Тому головні причини того, чому не працює кондиціонер, є:

  • Несправність компресора. Холодоагент просто перестає рухатися по трубах.
  • Несправність електронних регуляторів.
  • Порушення герметичності системи. З різних причин – від тріщин у трубках до зношування сальника клапана заправки. В результаті спостерігається втрата холодоагенту та загальне зниження ефективності охолодження.
  • Перешкоди на шляху струму повітря. Як у зовнішньому, так і у внутрішньому блоках. Найчастіше – критичне засмічення фільтрів, рідше – штучні перешкоди чи поломка напрямних стулок.
  • Неправильний монтаж. Може призвести до розхитування кріплень, підвищеної вібрації та появи тріщин у системі труб.
  • Обмерзання зовнішнього конденсатора. Спостерігається взимку, коли кондиціонер працює на охолодження приміщення.

Частину з цих проблем можна вирішити самостійно - почистити фільтр, прибрати перешкоди на шляху струму повітря, підкрутити гайки, що утримують. Але більшість, на жаль, потребує втручання фахівців. Оскільки ремонт та дозаправка кондиціонера – справа досить складна, яка потребує спеціального обладнання.

Скільки взагалі може працювати кондиціонер

Існує думка, що кондиціонери потрібно регулярно вимикати – інакше вони будуть перегріватись і виходити з ладу. Особливо вона поширена серед старшого покоління та власників старих моделей. І вони по-своєму мають рацію, тому що примітивні кондиціонери дійсно потрібно було періодично вимикати. Однак сучасні від цієї проблеми позбавлені, тому можуть працювати безперервно. Особливо інверторні, потужність яких плавно регулюється, в залежності від температури у приміщенні. Тож у країнах із досить високою середньорічною температурою, на кшталт згаданої вище Італії, кондиціонери можуть працювати хоч цілий рік. А в Україні таке можливе лише за наявності вбудованого або заздалегідь встановленого зимового комплекту.

Отже якщо установка кондиціонера була здійснена правильно, а обслуговування проводиться регулярно, то він спокійно може безперервно працювати весь термін, заявлений виробником. І навіть більше, як свідчить досвід.

кондиціонер у кімнаті

Висновок

Тепер ви бодай приблизно знаєте, як працює кондиціонер і як його правильно обслуговувати. Це важливо, оскільки значно знижує шанс того, що ви щось зробите не так, і він вийде з ладу. На жаль, ремонт кондиціонера може бути дуже дорогим, особливо, якщо ламається компресор або інші елементи зовнішнього блоку. Але навіть у такому разі ви завжди можете звернутися в компанію SCU, де працюють виключно висококласні та досвідчені фахівці.

Ми приїдемо, розберемося, чому не працює кондиціонер, а далі або вкажемо, які запчастини вам доведеться купити, якщо ситуація дійсно складна, або виправимо все прямо на місці. Бо ми маємо офіційні сертифікати, що дозволяють нам проводити ремонт та обслуговування кондиціонерів від більшості виробників кліматичної техніки. Отже, якщо у вас виникнуть якісь складнощі та питання – сміливо звертайтесь до нас!

Поділіться інформацією в Facebook