Стабілізатор напруги: для чого потрібен та як вибирати

Тема: Прилади  |   Дата: 27.09.2023

Однією з найбільш поширених причин виходу з ладу дорогої побутової техніки є стрибки напруги в електромережі. Якщо ви не бажаєте витрачати кошти на купівлю нових приладів або ремонт домашніх кінотеатрів, обігрівачів, акустичних систем та апаратних компонентів ігрового ПК, варто заздалегідь подбати про їхній захист і придбати надійний стабілізатор.

Прилади з цієї категорії здатні перетворювати струм із надмірно високою або низькою напругою у 220 В і стабільно підтримувати це життєво необхідне для обладнання значення.

Підключивши стабілізатор на вході електромережі, можна захистити від «згоряння» всі електроприлади в приватному будинку або квартирі. Користувачі часто встановлюють стабілізатори напруги поруч із лічильником.

Як правильно розрахувати необхідну номінальну потужність

Спочатку потрібно дізнатися, струм із якою напругою подається до вашої оселі. Якщо напруга є пониженою (наприклад, 150 В), для того, щоб визначити коефіцієнт перетворення, потрібно оптимальне значення (220 вольт) поділити на реальний вольтаж: 220 / 150 = 1,46.

Наступним кроком — помножити отриманий коефіцієнт на загальне значення споживаної потужності всіх приладів у мережі. Якщо електричне обладнання сукупно споживає 5 кВт, то 5 * 1,46 = 7,3. Отже, вам потрібен стабілізатор потужністю не менше ніж 8 кВт (з урахуванням резерву).

Рекомендується вибирати моделі з більшим резервом потужності за наявності планів збільшувати перелік побутової техніки. Запас також потрібен, тому що деякі прилади під час запуску споживають більше енергії, ніж у процесі роботи. Це стосується обладнання, яке має в конструкції електричні двигуни:

  • холодильники;
  • пилососи;
  • електричні котли;
  • пральні машини.

Номінальна пускова потужність побутової техніки зазвичай вказується в технічній документації.

Надійні стабілізатори (найкращі моделі 2023-го року)

Volter Parus 14

Однофазний інверторний стабілізатор високої точності. Оптимальний варіант для котеджу/квартири, офісу, медичних закладів. Діапазон стабілізації напруги на вході 130–300 В, номінальна потужність — 14 кВт. Похибка вирівнювання в межах 0,5%.

LVT ACH-250

Компактний стабілізатор релейного типу з однією фазою. Підходить для телевізорів і газових котлів. Потужність — 250 Вт, робочий діапазон напруги — 160–280 вольт. Відхилення внаслідок стабілізації — не більше ніж 7%.

Елекс Гібрид У 7-1

Модель підходить для професійного обладнання (верстатів, зварювальних апаратів, дрилів тощо). Одна фаза, потужність — 3,5 кВт. Працює з діапазоном напруги 145–275 В. Похибка вирівнювання — 7,5%.

ДІА-Н СН-3000-м

Цей однофазний стабілізатор підходить для пральних машин і холодильного обладнання. Вирівнює напругу в діапазоні від 140 до 280 В із відхиленням не більш як 6%. Потужність апарату — 3000 Вт.

Поділіться інформацією в Facebook