Вибір масляного фільтра для двигуна
Тема: Авто | Дата: 29.08.2023
Відклавши заміну в транспортному засобі масляних фільтрів на потім, у недалекому майбутньому можна виявити, що зносилися шатунно-поршневі запчастини двигуна. Якість олії в цьому випадку також бажає кращого. А щоб вибрати оптимальний масляний фільтр, необхідно враховувати різновид двигуна. Інакше двигун швидко прийде в непридатність.
Сумісність із двигунами різних видів фільтрів
Паливні масляні фільтри для двигунів, що працюють на бензині та дизелі, відрізняються.
Дизель
До дизельних систем висуваються вимоги згідно з ГОСТом 14146-88. Конструкція працюватиме ефективно, якщо враховано величину частинок речовин, які вловлює очисний компонент. Говорячи про дизель, варто згадати показник відділення води, зазначений у тому ж ГОСТі. Він становить 50–80%.
Бензин
Бензинові мотори можуть прослужити довго з фільтром на 10 мкм, дизельні - в межах 5-7 мкм. Для бензинових двигунів краще купити фільтр масляний, виконаний з матеріалів, які здатні витримувати тиск 20 кгс/см2, з тією умовою, що на поверхні не з'являться деформації. Виробники таких конструкцій використовують міцну пластмасу.
Для карбюраторних двигунів підбирають конструкції, що вловлюють частинки 20 мкм. Масляні системи, що фільтрують, сумісні з карбюраторами, відрізняються простою конструкцією. До складу входять прозорі полімери.
Які масляні фільтри потрібні вантажним авто
Якщо авто важковагове, підійдуть повнопоточні пристрої тонкого очищення. Корпус виробів складається з надійної пластмаси, сталі та алюмінію. Щоб рідина відокремлювалася, у конструкцію вбудована кришка-сепаратор. Коли йдеться про підбір фільтра для дизельного двигуна, передбачено очисні компоненти.
Конструкційно складні моделі призначені для важкої техніки із встановленими в ній дизельними двигунами. Через підвищені вимоги до очищення масла в транспорті монтують системи тонкого та грубого очищення. Пристрій тонкої очистки встановлюють у нагнітальну лінію. Грубий — у всмоктуючу.
Сучасні рішення
Популярні бренди виробляють фільтруючі елементи одночасно з функціями очищення, нагріванням та фільтрацією води.
Модульні фільтри монтують у такі транспортні засоби:
- вантажні;
- сільськогосподарські;
- будівельні.
Вони здатні затримувати тверді частинки та воду. А елементи з нейлону та целюлози забезпечують фільтрацію в межах 100-150 мкм. Компоненти для тонкого очищення випускають із паперу, обробленого захисними частинками. Очищення досягає 2-5 мкм.