Чи можливе масштабування інтернет-магазину на SAAS-платформі: від стартапу до великого бізнесу
Тема: Бізнес | Дата: 27.12.2023
Для підприємців-початківців гостро стоїть питання, яку платформу вибрати для розробки інтернет-магазину. Багато хто вибирає SAAS платформи (Software as a Service). Але перед тим, як прийняти остаточне рішення, важливо розуміти, наскільки масштабуємо магазин на основі такої платформи. Це справді стратегічне питання, яке важливо ставити собі, щоб уникнути зайвих витрат, пов'язаних із перенесенням на інші платформи. Крім того, важливо розуміти, як можливості SAAS по створенню дизайну вплинуть на конверсію інтернет-магазину та його рентабельність на різних етапах розвитку бізнесу.
Що таке платформи SAAS?
SAAS — це модель програмного забезпечення, яка передбачає, що воно буде доступне без встановлення на ваш сервер або локальний комп'ютер. Доступ до ПЗ надається під час регулярної передплати, авторизація відбувається через браузер.
При цьому обслуговування та оновлення програмного забезпечення виконує компанія провайдер послуг.
Чому вибирають SAAS: основні переваги
Є кілька основних переваг SAAS платформ для створення інтернет-магазинів:
- Мінімальні стартові витрати. Без великих витрат можна запустити свій інтернет-магазин. Наприклад, платформа Shop-Express дозволяє запустити інтернет-магазин безкоштовно протягом 7 днів тестового періоду. Далі його можна буде використати, сплативши один із тарифів. Також потрібно буде сплатити за домен.
- Швидкий запуск. Інтернет-магазин можна налаштувати та зібрати за кілька днів з ясним набором можливостей.
- Простота обслуговування та оновлення. Усі роботи з обслуговування інтернет-магазину беруть на себе провайдери послуг.
Все це дуже суттєво для малих бізнесів та стартапів. Тому саме вони часто вибирають платформи SAAS як основу для створення власних інтернет-магазинів.
Переваги SAAS-платформ для стартапів
Для бізнес-початківців SAAS пропонує ряд переваг:
- Низькі початкові витрати: Немає потреби у великих інвестиціях у серверне обладнання та програмне забезпечення.
- Швидкий старт: Завдяки готовим шаблонам та інтуїтивно зрозумілим інтерфейсам, запуск інтернет-магазину може бути здійснений за короткий термін.
- Обслуговування та оновлення: Оновлення програмного забезпечення та технічна підтримка надаються провайдером.
Основні виклики масштабування
При масштабуванні бізнесу в e-commerce можуть виникати труднощі:
Потреба кастомізації. У деяких ситуаціях виникає потреба у складних функціях. Тому, якщо ви впевнені, що в якийсь момент розвитку будуть потрібні складні калькулятори фільтри або інші кастомні функції, краще використовувати опенсорсні CMS (WordPress, Opencart та інші) або фреймворки.
Інтеграція. На певних етапах розвитку бізнесу можуть знадобитися складні інтеграції через API або інші технології. Вже зі старту будь-якому інтернет-магазину потрібна інтеграція з платіжними системами, сервісами доставки та CRM. Платформа Shop-Express пропонує набір готових інтеграцій, необхідних для старту продажів. Усіх їх можна підключити самостійно.
Підсумки
Чи можна масштабувати бізнес у e-commerce, створивши магазин на SAAS-платформі? Відповідь на це питання залежить від кількох факторів:
Бізнес-моделі. Специфіка бізнесу накладає певні вимоги до інтернет-магазину та SAAS-платформи не завжди відповідають потребам бізнесу.
Асортимент товарів. Сучасні SAAS-платформи дозволяють створювати інтернет-магазини на тисячі товарів, але якщо товарів будуть десятки тисяч, краще вибрати інші технології.