Вимоги стандарту ISO 9001

Тема: Бізнес  |   Дата: 25.06.2024

Оформити сертифікат ISO 9001:2015 можна на сайті Suprovid. Пройти процедуру ліцензування можуть абсолютно всі категорії компаній, незалежно від форми власності, чисельності штату та системи оподаткування.

Стандарти серії ISO 9000 існують понад 35 років. Вони об'єднали у собі не тільки багаторічний досвід міжнародних компаній, що працюють у сфері системи менеджменту якості, але й стали найбільш досконалими версіями оцінки критеріїв управління робітничими та виробничими процесами на підприємствах.

Основні аспекти системи управління якістю

Кілька десятиліть тому кожна компанія була змушена самостійно розробляти систему менеджменту якості продукції, що випускається, та послуг, що надаються, орієнтуючись на свої фінансові можливості та на вимоги кінцевого споживача. Однак у 1987 році з'явилася єдина система, що об'єднала у собі практичний досвід найвідоміших організацій міжнародного рівня.

Важливо розуміти, що система ISO 9001 не встановлює вимог до показників якості продукції та послуги. Вона насамперед закріплює та роз'яснює основи грамотного підходу до системи менеджменту якості на підприємстві. Стандарти цієї системи містять певний пакет рекомендацій для компаній, які прагнуть підтримувати той самий рівень якості своєї продукції.

Стандарт ISO 9001 базується на трьох основних принципах управління якістю:

  • клієнтоорієнтованість - основна увага приділяється процесу задоволення потреб клієнта;
  • мотивація – чітке бачення кінцевого результату збільшує ефективність господарської діяльності компанії;
  • залучення керівництва - власник бізнесу повинен забезпечувати єдність цілей та напрямок розвитку компанії, саме він створює умови, що дозволяють співробітникам працювати з максимальним ступенем ефективності.

Компанії, які провадять господарську діяльність на території України, не зобов'язані проходити процедуру сертифікації. Однак власникам бізнес-проектів, що активно розвиваються, необхідно розуміти, що впровадження системи менеджменту якості - це насамперед стратегічно важливе рішення, здатне покращити фінансові показники та створити надійну платформу для сталого розвитку.

Вимоги системи управління якістю

Без підготовки запровадити на підприємстві систему управління якістю неможливо. Щоб сертифікація ISO 9001:2015 принесла реальні результати, компанія має:

  • заручиться підтримкою вищого керівництва;
  • налагодити процес внутрішньої комунікації між співробітниками;
  • співставити діючу систему забезпечення якості продукції та послуги вимогам стандарту;
  • сформувати та навчити команду фахівців, які займуться впровадженням системи;
  • адаптувати принципи стандарту управління якістю під потреби компанії та під вимоги кінцевого споживача.

Громотно розроблена та правильно впроваджена система управління якістю - це реальна можливість вивести компанію на новий рівень розвитку.

Перед проходженням сертифікації керівництву компанії необхідно приділити особливу увагу процесу розробки технічних карт, регламентів та інструкцій, які будуть використовуватися при виробництві товару. Від того, наскільки робочий персонал компанії буде поінформований про систему управління якістю, залежить ефективність процесу впровадження СУЯ. Важливо розуміти, що технічна документація створюється виключно для практичного застосування.

Скільки часу потрібно для впровадження системи

Тривалість впровадження системи управління якістю залежить від кількості найманих працівників:

  • компанії, чисельність штату яких не перевищує 50 осіб, впроваджують систему за 6-8 місяців;
  • підприємства середніх розмірів, на яких працює від 50 до 500 осіб - за 8-12 місяців;
  • впровадження СМЯ у великих організаціях здійснюється за 12-15 місяців.

Чітка відповідність діяльності компанії встановленим алгоритмам СМЯ не впливає на швидкість впровадження стандартів. Щоб прискорити цей процес, топ-менеджерам підприємства необхідно особисто брати участь у процедурі. Недостатньо, якщо 90% робочого персоналу буде сповіщено про майбутні зміни. Щоб діяльність компанії приносила власнику достатні обсяги прибутку, кожен член команди має розуміти свою роль у системі.

Поділіться інформацією в Facebook