Правильний розрахунок кількості тканини для пошиття сукні

Тема: Одяг  |   Дата: 17.04.2024

У вас є конкретний проект, але ви не знаєте, скільки матеріалу вам знадобиться? А може, у вас у гардеробі зберігається 1,5-2 метри тканини, і ви гадки не маєте, що з нею можна зробити? Ось найпростіший спосіб оцінити, скільки тканини вам знадобиться, щоб вам більше ніколи не доводилося турбуватися про те, що ви замовите надто багато чи надто мало тканини. Хоча є магазини, наприклад, популярний Текстиль-Контакт, де можна успішно оформити замовлення та згодом повернути полотна, якщо вони не знадобилися. Також фахівці можуть допомогти у консультації з питань текстилю та пошиття, розповісти яку кількість матеріалу може стати в нагоді для пошиття виробу.

Найпростіший спосіб - готові розрізи

Якщо ви не хочете турбуватися про те, скільки тканини або трикотажу вам знадобиться, просто візьміть готову форму. Професійні форми для комерційного шиття не тільки містять докладні інструкції з шиття, але і вказують, скільки тканини вам знадобиться для певного розміру. Викройки часто також включають ескіз того, як розмістити викрійку на тканині, щоб ви могли максимально ефективно використовувати куплену тканину.

Якщо ви шиєте по викрійці ручної роботи, спочатку визначтеся з усіма деталями вашого дизайну. Усі компоненти відповідають кількості тканини, необхідної для пошиття виробу. Довжина та крій рукавів, ширина та довжина штанин або довжина та крій спідниці – все це впливає на кількість тканини, необхідну для вашого проекту.

Як визначити, скільки тканини знадобиться?

Якщо у викрійці не вказано кількість тканини або ви робите викрійку самостійно, вам потрібно буде оцінити, скільки тканини чи трикотажу вам знадобиться для пошиття вашого проекту. Є кілька простих способів розрахувати кількість тканини, яка потрібна для пошиття того чи іншого предмета одягу:

  1. Розкладіть живець на землі. Вирізаємо всі компоненти. Рулони тканини зазвичай мають ширину 140 см, але якщо ви замовляєте тканину і вже знаєте точну ширину, перенесіть цей вимір на підлогу. Розкладіть елементи на цій ширині, залишаючи між ними необхідні припуски на шви. Як тільки вам пощастить розкласти всі деталі так, щоб вони не перекривалися, виміряйте, скільки місця вони займають на підлозі. Тепер ви знаєте, скільки тканин потрібно замовити.
  2. Складіть довжини разом. Ще один популярний спосіб розрахувати, скільки тканини вам знадобиться для проекту, це скласти довжини (висоти) кожного з елементів інвентарю одягу. Для спідниці це довжина основи, наприклад, 60 см, плюс припуск на зшивання пояса (2 см), сам пояс, скажімо, - 4 см, і припуск на підгинання низу теж 4 см. Разом виходить 70 см. Якщо додати похибку, то шиєм нашу спідницю із 80 см тканини. Для більш складної конструкції, наприклад, для сукні додайте довжину рукава, припуски на пришивання та підгинання, довжину основної частини сукні, припуски на підгинання тощо. Якщо ви шиєте сукню частинами, додайте довжину спідниці. Якщо ви шиєте сукню з підкресленою талією, слід також врахувати припуски на з'єднання верху з низом сукні. Чим складніший розріз, тобто. чим більше рюшів, додаткових елементів тощо, тим вища витрата тканини.

Скільки тканини потрібно для конкретного виробу?

Можливо, у вашій шафі є предмет одягу, з якого ви хотіли б пошити свою версію. Але як визначити, скільки тканини потрібно пошити, не розрізаючи виріб? Все, що вам потрібно зробити, це виміряти довжину і додати припуски. Для пошиття штанів виміряйте зовнішній бік штанини від талії до підлоги і додайте припуск близько 20 см. Для сорочки виміряйте зовнішню довжину рукава, бажано злегка зігнувши лікоть, і довжину сорочки від плеча. Додайте припуск 20 см. Для сильно розкльошених суконь та спідниць (навіть круглого крою) виміряйте довжину спідниці, помножте її на 2 і додайте приблизно 20 см.

Подумайте про додаткові елементи!

Оборки, кишені, манжети, низ горловини та всі додаткові елементи крою сприяють необхідності більшої кількості тканини. Завжди пам'ятайте про це і, якщо у вашому дизайні їх багато, додайте для вирізування цих елементів від 0,5 до 1 м тканини.

Поділіться інформацією в Facebook