Давньоруський іван-чай vs. тропічний анчан
Тема: Напої | Дата: 05.05.2023
Який би чай спробувати сьогодні? Цим напоям завжди є чим здивувати, і обов’язково знайдуться представники, яких ви досі не куштували, хоча неодноразово чули про них. І хоча на полицях спеціалізованих чайних магазинів можна знайти таке сапфірове диво, як анчан – https://newtea.ua/uk/chay/travyanoy-i-cvetochnyy-chay/componenty-anchan, нашій землі також є чим похвалитися: у нас є зніт, або всім відомий іван-чай. Перейдемо до знайомства та порівняння?
Походження чаїв
Кажуть, щоб по-справжньому зрозуміти народ, варто спробувати його найкращі напої. І в нас такий теж є. Ведучи історію зі стародавньої Київської Русі, іван-чай нічим не поступається традиційним напоям Китаю та Японії. А ще здатний похвалитися такими корисними властивостями, яких не знайти в жодному іншому чаї. Так, напій часто називають «чоловічою травою»: він дійсно підтримує енергію мужності. За переказами, один із його основних дослідників зміг стати батьком майже в 100 років.
Саме іван-чаєм у давні часи підробляли вартісні заморські чаї, і з часом він став настільки ж відомим та поцінованим. Іван-чай купити були готові люди по всьому світу: не дарма його брали на продаж разом із золотом і хутром.
А як щодо анчану? По-перше, його яскравий синій відтінок – повністю натуральний. Все завдяки тому, що виробляють чай анчан із висушених бутонів ліани кліторії трійчастої. Походить рослина з островів та півостровів між Австралією, Індією й Китаєм, і росте в 11 країнах. Іноді напій також називають чаєм із синьої орхідеї.
Смаки чаїв
Оброблене й ферментоване листя зніту, чи іван-чаю має обволікаючий і багатий смак із нотами меду, фруктів та карамелі. Настій чаю золотистий, трохи схожий на зелені чаї, а аромат у нього лагідний та медово-трав’яний. Іван-чай майже не містить кофеїну, тож є прекрасним супутником будь-якої трапези та перекусу, чи простого чаювання: хоч уранці, хоч посеред ночі.
Від яскравого анчану хочеться очікувати й яскравого смаку. Та оцінити його може лише досвідчений чаєман: він пахне теплою вареною кукурудзою та свіжим зеленим горошком, має солодкий довгий посмак і чудово освіжає. Тамувати спрагу цим чаєм – справжнє задоволення. До того ж він зовсім не містить кофеїну, тож тішити себе кольоротерапією та надприємним напоєм можна в будь-який час доби. А додавши в чай кілька крапель лимонного соку, ви розкриєте його новий відтінок: із яскравого індиго він стане пурпурно-фіолетовим!
Користь чаїв
Обидва чаї є надзвичайно корисними для організму, а не лише принадними на смак та колір. Так, вони мають протизапальний ефект та підвищують імунітет, оздоровлюють організм та нормалізують обмін речовин.
Анчан має додаткові властивості: сприяє росту волосся та підтримує зір. Також він є антидепресантом, і насичує організм важливим нейромедіатором ацетилхоліном, який сприяє покращенню настрою та гармонізації емоційного фону.
Іван-чай комплексно підтримує здоровий стан організму, особливо – чоловічого. Про його властивість підіймати тонус та тестостерон вже було сказано, а от як щодо загоєння ран? Дивовижно, але зніт дійсно може похвалитися такою властивістю. Справжній чай воїнів-переможців!
До того ж і для жінок він також корисний: дубильні речовини та вітамін С у складі допомагають боротися з першими ознаками старіння, розгладжують зморшки, нормалізують тиск.
Щоб досягти такого ефекту, варто обирати лише справжні чаї. Зробити це можна у спеціалізованому чайному магазині New Tea. Просто зараз.