Як вибрати відповідний вид друку для принтера етикеток
Тема: Техніка для бізнесу | Дата: 04.12.2023
Етикетки важливі при веденні різних видів бізнесу, адже вони не лише інформують покупця про властивості того чи іншого товару, а й значною мірою є особою компанії. Погодьтеся, акуратна етикетка справляє на потенційного покупця позитивне враження та підштовхує до здійснення результативної дії. У цьому сенсі такі «клаптики» паперу з нанесеними на них текстом та графічними зображеннями повноцінно беруть участь у вирві продажів. Тому не варто ставитись до їх друку як до якоїсь другорядної і мало значущої справи. Насамперед слід купити спеціальний принтер для етикеток, який забезпечує найвищу якість одержуваних відбитків та продуктивність . Далі важливо визначитися з технологією друку, оскільки її вибір суттєво впливає на підсумковий результат.
Що потрібно знати про принтери для етикеток
Але спочатку давайте ближче познайомимося з принтерами для етикеток, дізнаємося про їх особливості та поділ на різні класи. Найчастіше такі пристрої друку застосовуються нанесення необхідної інформації про характеристики конкретного товару на наклейки зі штрих-кодами. Залежно від продуктивності (максимально можливої кількості відбитків на день) принтери ділять на класи:
- Настільний — «рідний побратим» обладнання для друку чеків, компактні розміри поєднуються з найвидатнішою продуктивністю — до 3 000 відбитків на день. Проте все залежить від потреб підприємства, тому комусь таких характеристик вистачить, що називається з головою.
- Середній — найбільш збалансований варіант за співвідношенням ціна/якість, здатні видавати до 10 000 етикеток на день.
- Промисловий — такі принтери не тільки відрізняються значно більш високою продуктивністю, але також можуть працювати в режимі 24/7 в умовах інтенсивної експлуатації.
Вибираємо тип друку
А тепер можна подумати про вибір оптимального виду друку. Принтери етикеток використовують дві технології: термотрансферний та термодрук.
У першому випадку застосовуються паперові, поліпропіленові або поліестерові носії інформації. Відбиток виходить завдяки тому, що розігріта голівка, що друкує, залишає на носії фарбуючий склад. Використовується спеціальна фарба, якою просочується рулон, який називається риббоном.
Другий варіант передбачає застосування термопаперу, що має чутливість до підвищення температури. Це досягається завдяки нанесеному на поверхню шару з особливим складом. Коли нагріта головка термопринтера взаємодіє з ним, на носії залишаються відбитки чорного кольору — текст і монохромні картинки.
А тепер поставимо запитання: якій технології друку віддати перевагу? Хоча термопринтери коштують дещо дорожче, вони працюють без фарби, тобто витратного матеріалу. Тому в результаті експлуатація пристрою, що використовує термотрансферну технологію, коштуватиме значно дорожче. До того ж відбитки, які отримують за допомогою термопринтерів, більш стійкі і тримаються набагато довше. Ось чому оптимальний варіант для підприємства будь-якого масштабу та виду діяльності — принтер, що використовує термодрук.
При виборі термопринтера слід реально оцінити товарообіг та потреби своєї компанії та вибрати обладнання, здатне задовольнити ваші вимоги до продуктивності та компактності розмірів. Також важливо звернути увагу на дозвіл друку, що безпосередньо впливає на чіткість і якість одержуваного відбитка, а також на можливість підключити принтер до ПК через USB-порт або через Bluetooth.