Катерина Шухніна про те, як не потрапити на скам у крипті
Тема: Фінанси | Дата: 29.08.2024
У світі цифрових активів скам, чи шахрайство — звичайна справа. У більшості випадків досвідчені криптоінвестори миттєво розпізнають обманні схеми, але новачки постійно трапляються на вудки зловмисників. Словом, щоб зберегти свої гроші, треба завжди бути напоготові. Як убезпечити себе, розповідає криптотрейдерка Катерина Шухніна.
Криптотрейдерка Катерина Шухніна фото
Уже 8 років експертка Катерина Шухніна займається інвестиціями, за цей час вона заробила у крипті майже півтора мільйона доларів. Така сама сума у дівчини у довірчому управлінні. Ви можете переглянути відгуки про Катерину Шухніну та її курс з криптовалюти Profit Lady на сайті https://vidguki.com.ua/shuhnina – середня оцінка 4,5 шукає 5. І якщо питати про безпеку, то у неї. До уваги наших читачів є 6 обов’язкових кроків до захисту фінансів.
Що мають на увазі під лавою?
Популярні схеми шахрайства включають:
- Фальшиві ICO (Initial Coin Offering), або проекти, які обіцяють великі прибутки, але насправді є обманом.
- Піраміди, тобто. схеми націлені на залучення нових учасників до інвестування, щоб використати їхні гроші для виплат попереднім учасникам.
- Фальшиві криптовалютні біржі, або платформи, які виглядають легітимно, але насправді збирають гроші та зникають.
- Фальшиві гаманці та програми, тобто. програми, які виглядають як криптовалютні гаманці, але насправді призначені для крадіжки.
Катерина Шухніна про скаму в криптовалютах
Новачки в криптовалюті частіше за інших учасників ринку зазнають атак шахраїв, оскільки можуть просто не усвідомлювати ризиків або не мати достатньо знань для виявлення підозрілих схем. Статистика показує, що близько 10% нових користувачів цифрових валют стикаються із шахрайством вже у перші кілька місяців.
Техніка безпеки: не починайте займатися криптою, поки не зробите це
Катерина Шухніна радить:
- Встановити авторитетне програмне забезпечення. Ліцензійне ПЗ.
- Використовувати двофакторну автентифікацію.
- Подбати про безпеку паролів.
- Не переходити за підозрілими посиланнями, особливо якщо вони ведуть на сайти, які ви ніколи не відвідуєте.
- Не завантажувати файли з підозрілими розширеннями.
- Дотримуватися анонімності під час реєстрації облікових записів.
Кожен з них розглянемо докладніше.
Фото Катерини Шухніної
Антивірус
Антивірусне програмне забезпечення виявляє, запобігає та видаляє шкідливі або шпигунські програми та інші загрози. Чому воно потрібне для тих, хто хоче заробити на криптовалюті:
- Користувачі можуть піддаватися фішинг-атакам, результатом яких є крадіжка приватних логінів та ключів. Антивірус блокує такі погрози.
- Шкідливі програми можуть спробувати отримати доступ до криптовалютних гаманців користувача. ПЗ допомагає запобігти таким спробам.
- Торгівля криптовалютами передбачає використання різних онлайн-платформ та обмінників. Антивірус захищає комп’ютер від потенційних загроз, пов’язаних із цим.
- Програми-вимагачі можуть зашифрувати файли на комп’ютері та вимагати викуп за їх відновлення. Хороше програмне забезпечення запобігає подібним атакам.
Це життєво важлива частина кібер гігієни в принципі.
Багатофакторна автентифікація
Двофакторна ідентифікація (2FA) – це найкраща практика безпеки, яка пропонує додатковий рівень захисту. При вході в обліковий запис знадобиться використовувати не тільки логін і пароль, але й додатковий код, що надсилається в SMS, електронною поштою або іншим способом. Це гарантує захист від несанкціонованого доступу, навіть якщо пароль скомпрометований. Багатофакторна автентифікація ще більше посилює захист, запитуючи біометричні дані (розпізнавання обличчя або відбитка пальців).
Катерина Шухніна про те, як захистити криптовалюту
Безпека паролів
Надійний пароль складається мінімум з 12 символів, включає літери верхнього та нижнього регістру, цифри та спеціальні символи (!, @, #, $). Щоб ускладнити злом, можна використати парольні фрази. Не варто використовувати загальні слова, імена, дати народження або послідовності на кшталт 123456, password та інші комбінації, що легко вгадуються.
Пароль для кожного облікового запису має бути унікальним. Це захищає від компрометації всіх профілів на платформах у разі витоку одного пароля. Катерина Шухніна радить регулярно змінювати паролі, а для зручності користуватися спеціальними менеджерами. За допомогою цих програм можна створювати складні комбінації та безпечно зберігати їх.
Фішингові сайти
Ось основні ознаки шахрайського сайту:
- Неправильна URL-адреса. Зловмисники часто використовують адреси, схожі на адреси широко відомих сайтів, але з невеликими змінами.
- Відсутність HTTPS. Його наявність не є абсолютною гарантією, але відсутність — точно підозріла ознака.
- Помилки та друкарські помилки, неправильний дизайн. Якщо здається, що платформа виглядає дивно, це привід бути обережнішим.
- Запит особистої інформації. Шахрайські платформи запитують особисту інформацію (логіни, паролі, номери кредитних карток та крипто гаманців без потреби).
- Незвичайні поп-ап повідомлення та спливаючі вікна. Якщо сайт запитує про встановлення незрозумілого програмного забезпечення або підтвердження особистих даних, це може бути ознакою фішингу.
Не переходьте за посиланнями з електронних листів або повідомлень, якщо не впевнені у їхньому джерелі. Перевірте сертифікати безпеки сайту через браузер.
Підозіркові розширення
Не поспішайте завантажувати в комп’ютер файл з розширенням типу .exe, .bin, .ini, .dll, .com, .sys, .bat, .js і навіть здавалося б безпечним .zip, .pdf, оскільки вони можуть містити шкідливі макроси. Звертайте увагу, з яких електронних адрес надходять листи на вашу пошту. Якщо є можливість, уточнюйте (наприклад, телефоном або якось ще, чи дійсно ця людина надіслала вам повідомлення з прикріпленим файлом.
Правила захисту своїх крипто активів від Катерини Шухніної
Правила анонімності облікових записів
Це, на думку Катерини Шухніної, найважливіше. Будь-яка реєстрація на будь-якій криптовалютній платформі має бути анонімною, щоб ніхто не зміг здогадатися, що цей обліковий запис ваш. Що це означає?
- Для кожної реєстрації потрібна окрема електронна пошта, створена з віддаленого комп’ютера та окремий номер телефону, які більше ніхто не знає. Скамери навчилися обходити двофакторну аутентифікацію, створюючи дублікати номерів телефонів, тому в жодному разі не можна використовувати контакт, вибраний для онлайн-реєстрації як засіб зв’язку, розголошувати його або реєструвати деінде.
- Ім’я користувача не повинно бути пізнаваним. Вигадуйте абсурдні комбінації, використовуйте випадкові набори символів. Вони не повинні повторюватися для різних облікових записів.
- Встановлюйте сим-карту в телефон, на якому не користуєтеся браузером, тому що це не так. зловмисники купують файли cookie, а на одному з них може опинитися контактна інформація або пароль. Купуйте кнопковий гаджет без доступу до інтернету для максимального захисту.
Не ігноруйте жодного з правил, всі вони однаково важливі.