Експерти пояснили, що треба з’ясувати перед оформленням мікрокредиту

Тема: Фінанси  |   Дата: 17.07.2024

З необхідністю позичити невелику суму грошей на короткий термін сотні тисяч українців стикаються мало не щодень. Частина з них, щоб розв’язати проблему, звертається в МФО. Небанківські фінустанови вимагають у клієнтів мінімум документів та швидко перевіряють інформацію, кредит схвалюють зазвичай через 20-30 хв після звернення, гроші перераховують на банківську картку. Вартість позики в МФО досить висока, а додаткові комісії та штрафи за порушення умов договору роблять можуть перетворити кредит на економічно невигідний. Щоб не створити собі зайві проблеми, варто дослухатися до порад експертів. 

Як вибрати МФО

Послуги мікрокредитування на споживчому ринку України офіційно надають понад 500 компаній. Тому перший крок — це вибір МФО. Можна скористатися реєстром на сайті НБУ чи Міністерства фінансів або списком фінустанов на сторінках спеціалізованих сервісів на кшталт аналітичного ресурсу Kurs. Крім назв та адрес компаній, там розміщені відомості про ліцензію, види кредитування, а також огляди МФО. Останні варто читати насамперед тому, що в них є актуальна інформація про умови мікрокредитів.

Вибираючи організацію, у якій плануєте взяти мікрокредит, слід також ознайомитися з відгуками про неї в інтернеті та поцікавитися, яке місце МФО займає у приватних рейтингах. 

На що слід звернути увагу перед оформленням мікропозики

Коли вибір компанії зроблено, обов’язково потрібно з’ясувати такі нюанси:

  • повна процентна ставка — сюди входить вартість користування кредитом упродовж певної кількості днів, розмір додаткових комісій, плата за обслуговування тощо;
  • графік платежів — коли потрібно зробити перший внесок, які суми мають вноситися, дата повного погашення кредиту, чи можливе дострокове повернення, які проценти у такому випадку доведеться заплатити;
  • штрафи за прострочення — скільки коштує кожен додатковий день користування грошима: процентна ставка у такому випадку може бути вищою.

Щодо пені та штрафів за прострочення кредиту, меншого, ніж мінімальна зарплата (з 1 квітня — 8 тис. грн), експерти радять запам’ятати: їх максимальний розмір не може бути вищим від подвійної суми, яка отримана за договором.

Не менш важливим моментом в оформленні кредиту є підписання договору. Спочатку, підкреслюють експерти, його слід уважно прочитати, звернувши увагу на пункти щодо додаткових послуг та особливі умови нарахування відсотків.

Якщо сума позики перевищує розмір мінімальної зарплати, то МФО має скласти паспорт споживчого кредиту. Варто нагадати, щоб його вам надали.

І ще один момент: Отримані гроші потрібно повертати. У випадку відмови, компанія має законне право звернутися до суду або до колекторів.

Поділіться інформацією в Facebook