5 ключових моментів, які ви повинні знати про вибір автострахування

Тема: Фінанси  |   Дата: 17.03.2024

Будь-який автовласник має оформити поліс ОСАЦВ – це обов'язковий різновид автострахування. Умови «автоцивілки» та тарифи в усіх страхових компаніях однакові, людина, яка укладає договір страхування, може вибрати лише тривалість його дії та розмір франшизи, інші фактори від неї не залежать. Існує також добровільна автострахування, і тут вже доступні різні варіанти, пакети послуг, потрібно врахувати низку важливих моментів.

ДГО не покриває додаткових ризиків

ДГО (додаткова громадянська відповідальність) - це не самостійний вид автострахування, а розширення договору ОСАЦВ. Додаткові ризики він не покриває, але дає змогу збільшити розмір відшкодування, яке виплачує третій стороні страхова компанія. Тут, як і у базовому договорі ОСАЦВ, є ліміти, але максимальна сума страхової виплати перевищує мільйон гривень. Суму розширення можна вибрати самостійно, з урахуванням навичок водія, обстановки на дорогах та середньої вартості автомобілів у вашому регіоні.

КАСКО міні – найдешевші поліси

Для розширення переліку ризиків, які покриває страховка, потрібно придбати поліс КАСКО. Існують повні та неповні програми, а також міні КАСКО. Програми міні, як правило, покривають всього 2 ризики з такого набору: ДТП з власної вини/ДТП з іншого водія/Тотал (повне знищення авто). Переваги таких програм – доступна вартість поліса, простота оформлення, можливість застрахувати досить старе авто, гнучка франшиза.

Неповне КАСКО – програми з гнучким наповненням

Перелік ризиків, які покриває поліс КАСКО неповного типу, різниться у різних страхових компаніях. Деякі страховики пропонують відразу кілька варіантів неповної програми або надають клієнту право вибрати з переліку ризиків найактуальніші для нього скомбінувати їх у пакет. Крім переліку ризиків при виборі програми, слід вивчити набір додаткових опцій, які пропонує та чи інша СК.

Програми повного КАСКО відрізняються додатковими опціями

Перелік ризиків, які покриває повне КАСКО, більшість страхових компаній збігаються, хоча деякі пропонують розширений набір. Наприклад, СГ «ТАС» у програму «5 зірок», крім стандартного переліку ризиків, включає гідроудар. Також варто звернути увагу на те, чи передбачено компенсацію за пошкодження внаслідок воєнних дій.

Суттєва відмінність повних КАСКО від різних СК – набір додаткових опцій, наприклад:

  • якщо протягом періоду дії попереднього поліса страховий випадок не настав, при продовженні КАСКО надається знижка (бонус-малус);
  • при певному переліку пошкоджень виплати можуть здійснюватися без довідки дорожньої поліції;
  • надається техдопомога в дорозі;
  • відшкодовуються послуги евакуатора;
  • страховка діє не лише на території України, а й у низці інших країн.

Франшиза – економія на свій страх та ризик

Франшиза – це величина (фіксована сума або певний відсоток від суми покриття), на розмір якої зменшується виплата у разі настання страхового випадку. Чим більший розмір франшизи, тим дешевшим поліс. У полісах ОСАЦВ вона безумовна, а КАСКО може застосовуватися/бути нульової залежно від винуватця ДТП. Розмір франшизи відрізняється у різних СК і варіюється для різних ризиків. Можна вибрати нульову франшизу, тоді виплату буде отримано в повному обсязі, але поліс обійдеться дорожче.

Поділіться інформацією в Facebook