Короткий гід по заспокійливим засобам
Тема: Здоров'я | Дата: 02.11.2022
В останні роки життя підкидає все більше причин для стресів. Стандартні життєві ситуації, пов'язані з переживаннями, проблеми на роботі та в сім'ї, коронавірус. Як нормальній людині все це пережити і не збожеволіти? На допомогу приходять заспокійливі засоби. На щастя, багато ефективних і безпечних препаратів можна купити в аптеці без рецепта. Залишилося тільки розібратися, що з цього вибрати.
Які бувають заспокійливі?
Будь-яке заспокійливе покликане впливати на нервову систему, пригнічуючи тривогу, страх, знімаючи напругу. Але в залежності від діючої речовини, досягати цього вони можуть різними шляхами. До речі, найбільший список лікарських засобів із описом їх складу та принципу дії можна знайти на сайті медичної інформаційної системи Аптека 9-1-1.
Зорієнтуватися в асортименті заспокійливих засобів буде простіше, якщо знати, що вони бувають кількох типів. Найпоширеніші:
Анксіолітики (транквілізатори). Усувають занепокоєння, страх, тривожність, дратівливість, нормалізують сон. Бувають рецептурні та безрецептурні. Приклад останніх: Гідазепам, Пдаптол, Стіпомін.
Седативні. Виявляють загальний заспокійливий ефект на ЦНС, знижують реакцію нервової системи на зовнішні подразники та тривожні ситуації. Порівняно з транквілізаторами дають менш виражений ефект. Але й побічних дій також менше. Бувають на рослинній основі (валеріана, собача кропива, Ново-Пассит, Персен) і синтетичні (Гліцин).
Є інші види, але вони призначені переважно для лікування серйозних психічних розладів і продаються за рецептом.
5 найпопулярніших безрецептурних заспокійливих
Найкращий спосіб вибрати відповідний для себе лікарський засіб – порадитися з лікарем. Він підбере потрібну групу препаратів, а також оптимальне дозування речовини, що діє. А вже кожен з них можна знайти через систему Аптека 9-1-1.
Якщо говорити про те, які заспокійливі найчастіше приймають українці, щоб приборкати розхитану нервову систему, то це валеріана, Адаптол, Ново-Пасіт, Персен та Фенібут. Але не слід забувати, що всі ми унікальні, і добір ліків також треба робити індивідуально.