Мансардні вікна: особливості вибору та встановлення

Тема: Будинок  |   Дата: 14.05.2024

Мансардне вікно розташоване безпосередньо в покрівлі. Конструкція забезпечує природне освітлення та вентиляцію, надає приміщенню естетичного вигляду при їх виборі варто врахувати декілька конструктивних особливостей.

Характеристики та особливості конструкцій

Сучасні мансардні вікна можуть бути відкидними або поворотними. Відкидні відкриваються вгору, що дозволяє легко користуватися вікном навіть при низькому розташуванні. Поворотні вікна обертаються навколо горизонтальної осі, що забезпечує кращу вентиляцію.

Інші властивості:

  • більшість конструкцій виготовляється з дерева, покритого захисним шаром з поліуретану або з ПВХ. Дерев'яні вікна забезпечують кращу теплоізоляцію, а вікна з ПВХ відомі стійкістю до погодних умов та вологи;
  • енергоефективність. Оснащення подвійним, потрійним склінням значно підвищує цей параметр. Скління допомагає утримувати тепло в зимовий період та захищає приміщення від надмірного нагрівання влітку;
  • інтегровані ролети або жалюзі для захисту від сонячних променів та підвищення приватності, керування рівнем освітленості приміщення;
  • водонепроникність і герметичність.

Площа мансардного приміщення визначає кількість вікон. Фахівці рекомендують вибирати співвідношення 1 до 10. При площі мансарди 25 м2 необхідно скліти 2,5 м2. Але це не означає, що потрібно встановлювати одне велике вікно.

Якщо є бажання отримувати максимум світла через скло, слід встановити мансардні вікна якомога вище від підлоги. У такому випадку обирають конструкції з ручками внизу, які полегшують експлуатацію.

Скільки коштує вікно у даху?

Питання монтаж мансардного вікна ціна потрібно розглядати в розрізі кількох факторів:

  • розмір і тип. Більші та складніші за конструкцією вікна зазвичай коштують дорожче у встановленні через необхідність спеціального обладнання та більшу кількість матеріалів;
  • площа скління, тип профілю, склопакета;
  • складність монтажу, необхідність вносити зміни в конструкцію даху (вирізати отвори, зміцнювати раму);
  • використання високоякісних ущільнювачів, теплоізоляційних матеріалів;
  • доступність місця установки;

Вартість праці кваліфікованих монтажників зазвичай вища, але також і якість роботи та довговічність встановлення будуть на найвищому рівні.

Компанія Terizo пропонує мансардні вікна (понад 30 варіантів комплектацій), послуги монтажу з гарантією якості, правильним вибором місця установки, за доступними цінами. Монтаж можливий як у процесі укладання покрівельного матеріалу, так і вже покрівлю, що існує.

Поділіться інформацією в соцмережах