Паркан для приватного будинку: на що слід звернути увагу при виборі

Тема: Будинок  |   Дата: 08.05.2024

Огорожа використовується для захисту приватної території від проникнення сторонніх осіб та облагородження території. Вибирати її варто орієнтуючись на власні вподобання та звертати увагу на важливі моменти, які впливають на термін служби, естетичні якості. Підібрати ідеальний варіант для  приватного будинку можна на сайті stryiko.com.ua. В інтернет-магазині широкий вибір огорожі на будь-який бюджет.

Матеріал огорожі: якому варіанту віддати перевагу

Для виготовлення сучасного паркану може використовуватись:

 1. Дерево. Дерев’яна огорожа – це класика, що не втрачає популярності роками. Цей матеріал стильно виглядає, дозволяє втілювати будь-які ідеї, представлений в різних цінових категоріях залежно від породи деревини, проте вимагає постійного догляду, з часом піддається впливу комах, починає гнити.
 2. Метал. Довговічний матеріал, з якого можна створювати особливі та індивідуальні витвори, втілювати сміливі рішення. Красиво виглядає та надійно захищає приватну територію від сторонніх осіб. Ковані вироби коштують дорого, сітка, яка виготовляється на фабриках, має бюджетну вартість.
 3. Пластик. Дешевий варіант, доступний кожному. Його основним мінусом є схильність до розтріскувань, пошкоджень від механічного впливу, з часом втрачає свої естетичні якості. Його часто обирають для огорожі дачної ділянки, коли естетика не стоїть на першому місці. Варто зазначити, що сучасні пластикові паркани можуть бути якісними, міцними та надійними, проте такі вироби краще замовляти в перевіреному магазині.
 4. Камінь. Надійний, довговічний матеріал, який ніколи не виходить з моди. Найчастіше використовується в комбінації з металевим парканом, рідше дерев'яним.
 5. Залізобетон. Основною перевагою цього матеріалу є швидкий монтаж, адже компанія виготовляє плити, привозить готові та встановлює за одну-дві години залежно від площі території.
 6. Живі насадження. Підходить для тих, хто на перше місце ставить екологічність, виглядає красиво, проте вимагає постійного догляду протягом всього року.

Кожен з цих матеріалів має свої переваги та недоліки, проте зважаючи на співвідношення ціни та якості люди найчастіше віддають перевагу дерев'яним, металевим конструкціям. Якщо бюджет дуже обмежений – замовляють пластикові огорожі.

Критерії вибору паркану для приватного будинку

Окрім матеріалу під час вибору паркану для приватної території варто звернути увагу на критерії:

 • надійність та безпеку;
 • структуру (напівпрозора чи непрозора);
 • довговічність;
 • відповідність загальному дизайну будинку та прибудинкової території;
 • розмір ділянки;
 • наявність рослин в безпосередній близькості від огорожі;
 • співвідношення ціни та вартості;
 • виділений бюджет;
 • часові рамки, в які потрібно встановити паркан.

Різноманіття сучасних огорож та парканів дозволяє підібрати ідеальний варіант на будь-який бюджет та під будь-який стиль ландшафтного дизайну. Якщо серед готових пропозицій немає того, який задовільнить потреби клієнта можна замовити індивідуальне виробництво.

Поділіться інформацією в соцмережах