Хто вносить дані в єдиний реєстр боржників?

Тема: Інформаційні послуги  |   Дата: 05.09.2023

Найвідвідуваніший державний реєстр в Україні - Єдиний реєстр боржників, підтримуваний Міністерством юстиції України. Офіційний веб-портал цього реєстру містить в собі інформацію про невиконані фінансові зобов'язання.

За останніми звітами від Міністерства юстиції, на сьогоднішній день у реєстрі боржників знаходяться приблизно два мільйони громадян України. Зауважимо, що тільки 8% всіх виконавчих процедур спрямовані на юридичні особи, в той час як залишні 92% становлять виконання щодо фізичних осіб.

Як потрапляють у Єдиний реєстр боржників України та які наслідки цього?

Часто українські громадяни поповнюють список боржників у таких випадках:

  • несплачений адміністративний штраф, наприклад, за порушення правил дорожнього руху;
  • заборгованість за комунальні послуги, які не були сплачені вчасно;
  • програна судова справа та ігнорування прийнятого судового рішення;
  • невиплачені аліменти, які повинні були сплачуватися;
  • невчасно погашений кредит.

Серед заходів, спрямованих на здолання боржників, держава використовує різноманітні методи. Наприклад, боржники мають бути готові до можливості обмеження виїзду за кордон України. Фінансові установи мають право відмовити їм у відкритті банківських рахунків. Юридичні експерти можуть скасувати запити на відчуження майна та відмовляти в наданні послуг боржникам. Крім того, багато роботодавців проводять перевірку потенційних працівників у реєстрі боржників та можуть відмовити в прийнятті на роботу з урахуванням результатів перевірки.

Реєстр боржників: пошук та перевірка себе у базі боржників

Часто буває так, що людина, яка має заборгованість, не має усвідомлення, що її вже занесено до реєстру боржників. Для проведення перевірки потрібно відвідати офіційний веб-портал цього реєстру та ввести особисті дані: номер ідентифікаційного коду, повне ім'я та прізвище, а потім обрати тип особи - фізична чи юридична. Наступним кроком є вибір "Категорії стягнення", яка вас цікавить. У списку можуть бути різні види заборгованостей, що виникли з різних причин.

Зупинившись на обраній категорії та вказавши особисті дані, необхідно натиснути кнопку "Пошук" та обрати опцію "Сформувати звіт". Після цього система забезпечить вас інформацією про ваші заборгованості. У представленому документі буде вказано номер відкритого провадження та виконавця. Якщо ж у вас немає заборгованості, реєстр підтвердить це. Отриману на сайті інформацію можна зберегти або роздрукувати.

На жаль, використання реєстру боржників часто супроводжується технічними неполадками та незручностями. Тому більшість користувачів вважає за краще звертатися до інших сервісів для отримання надійної інформації.

За допомогою платформи YouControl можна в кілька митей перевірити компанію або особу та з'ясувати наявність заборгованості, а також отримати докладне та структуроване досьє на будь-якого контрагента в Україні.

Поділіться інформацією в соцмережах