Чому гнучкі смартфони досі не захопили ринок?

Тема: Технології  |   Дата: 04.04.2024

Телефони з гнучкими екранами не назвеш «технологією майбутнього», адже вони вже сьогодні є в наявності у магазинах електроніки. Проте поціновувачів таких гаджетів, здається, не так багато. Це суб’єктивне спостереження підтверджують і цифри ― у 2022 році у всьому світі на долю складаних смартфонів припадало трохи більше ніж 1% від загального об’єму продажів. За прогнозами, до 2027 року цей показник зросте до 6,4%. Тобто очікується доволі суттєве зростання, але все одно такими гаджетами користуватиметься меншість споживачів. Чому ж про тріумфальне захоплення ринка інноваційними апаратами поки що говорити не доводиться — розберемося в статті. 

Великий екран у компактному корпусі

Перш за все, слід відзначити переваги складаних девайсів. Сучасні телефони, здається, вже досягли тієї межі, коли подальше зростання діагоналі екранів зробить їх незручними для користування. Гнучкий дисплей дає можливість подолати цю проблему, адже розміри складеного гаджета не перевищують габарити стандартного смартфона. Водночас у розкладеному положенні він фактично перетворюється на 7–8-дюймовий планшет.

Настільки великі дисплеї мають не всі гнучкі моделі, а лише ті, що розкладаються як книжка — так звані «фолди». Інший тип пристроїв — «фліпи» — в розкладеному вигляді мають таку ж діагональ екрана, що й стандартні смартфони — до 6,9 дюйма. А от після складання вони зовсім компактні та повертають користувачів у ті часи, коли телефони легко вміщувалися в кишеню сорочки.

Основні недоліки

Як не парадоксально, але головна перевага складаних смартфонів одночасно виступає основним їхнім мінусом. Сучасний рівень технологій не дозволяє випустити гнучкі екрани, в яких не була б помітна складка посередині дисплею. У деяких моделей вона максимально прихована, але повністю позбутися цього недоліку поки не вдається. Зрозуміло, що це суттєво погіршує враження від перегляду фільму чи відеогри на такому екрані.

Інший фактор, що стримує зростання популярності гнучких телефонів, — висока ціна. Адже користувачеві, що вперше купує такий апарат, треба зважитися на певний експеримент, що потребує значних фінансових вкладень.

Втім, виробники бачать великі перспективи у технології гнучких екранів. Наприклад, на виставці Mobile World Congress 2024 одразу дві компанії, Motorola і Samsung, представили концепти гнучких телефонів, які можна носити на зап’ястку як годинники. Поки що ці гаджети виглядають доволі громіздко, але хто знає — можливо, саме за ними майбутнє.

Поділіться інформацією в Facebook