Чому небезпечно замовляти смартфони з Китаю

Тема: Технології  |   Дата: 26.04.2023

Торгові майданчики КНР користуються величезною популярністю у покупців з усього світу. Можливість вигідної покупки, часті акції та недорога, а іноді й зовсім безкоштовна доставка залучають мільйони покупців. Одним із дуже розвинених напрямків донедавна залишалася купівля оргтехніки, гаджетів, смартфонів та планшетів китайських брендів.

Розуміючи ажіотаж навколо дешевих товарів, підприємці з піднебесної почали користуватися своїми рейтингами та позитивними відгуками, продаючи неякісні чи свідомо непридатні для використання у нашій країні товари. Сьогодні купити смартфон набагато простіше, вигідніше та безпечніше у спеціалізованих інтернет-магазинах. Одним із перевірених продавців став магазин Maxi.az, що пропонує споживачеві широкий асортимент різних телефонів за максимально вигідними цінами.

Обман на китайських платформах

Існують різні торгові майданчики КНР: Аліекспрес, Джум чи Тао-Бао, але далеко не кожен покупець знає, що всі вони розраховані на зовнішнього споживача. З огляду на цей факт багато продавців користуються системою. Заробивши перші позитивні відгуки та високі оцінки вони починають масовий продаж дешевих підробок. Насамперед це стосується саме техніки та гаджетів, які користуються особливою популярністю.

Обман з боку продавця може бути багатостороннім. Найчастіші схеми шахрайства:

  • надсилання товару на інші адреси;
  • продаж неякісного товару;
  • продаж смартфонів для внутрішнього ринку Китаю, які не працюють в інших країнах;
  • зміна ціни замовлення або нав'язування додаткових витрат на доставку та купівлю додаткових товарів;
  • відмова від компенсацій за пошкоджений товар та інше.

Це лише невелика частина проблем, пов'язаних безпосередньо з шахрайством або обманом з боку продавця. Якщо додати до цього списку всі махінації служб доставки, логістів та посередників, такий список можна продовжувати нескінченно.

Непрацюючі смартфони

Одна з причин скарг до арбітражу при покупці телефонів — непрацююча мережа. Часто під виглядом європейських версій реалізуються товари внутрішнього використання у КНР. У цих смартфонах інша прошивка та повністю відсутні лінії прийому зв'язку з прийнятими у нас стандартами. Така техніка набагато дешевше версій для США і ЄС, хоча зовні і за характеристиками телефон повністю відповідає звичним нам моделям. При отриманні такого пристрою його можна використовувати лише як аксесуар, а система арбітражу торгового майданчика завжди залишатиметься на боці продавця.

Саме тому купувати гаджети потрібно у перевірених магазинах, які можуть гарантувати якість та несуть відповідальність за свої товари.

Поділіться інформацією в Facebook