Порівняли Xiaomi 14 vs iPhone 15, щоб виявити найкращий збалансований камерофон

Тема: Технології  |   Дата: 27.08.2024

Xiaomi 14 та iPhone 15 — два флагманські смартфони, які привертають увагу своїми вражаючими камерами. Ми вирішили провести детальне порівняння їхніх фотоможливостей, щоб визначити, яку з них можна назвати найкращим збалансованим камерофоном.

Технічні характеристики

Почнемо із заліза. Xiaomi 14 оснащений потрійною камерою:

  1. 50 Мп (ƒ/1.9) основний модуль;
  2. 50 Мп (ƒ/2.2) ультраширококутний модуль;
  3. 50 Мп (ƒ/2.0) телекамера з 3.2x оптичним зумом.

У iPhone 15 подвійна камера:

  1. 48 Мп (ƒ/1.8) основний модуль;
  2. 12 Мп (ƒ/2.4) ультраширококутний модуль.

Обидва смартфони підтримують оптичну стабілізацію, фазовий автофокус і пропонують датчики великого розміру (1/1.3“ у Xiaomi та 1/1.5“ у iPhone).

Інтерфейс та налаштування камер

З точки зору зручності, обидві програми камери інтуїтивно зрозумілі. 14 пропонує більше ручних налаштувань - перемикачі HDR, стилів Leica Authentic / Vibrant, можливість зйомки в RAW. У iPhone інтерфейс простіший. Що стосується автофокусу, Xiaomi 14 часто фокусується на очах об'єкта зйомки, а iPhone - на обличчі загалом.

Якість фото при денному світлі

У хороших умовах освітлення обидва смартфони показують відмінну деталізацію та природні кольори на основній камері. На ультраширококутній помітно, що знімки з Xiaomi виходять трохи контрастнішими. Перевага Xiaomi – наявність окремого телемодуля із 3.2x оптичним зумом. iPhone доводиться покладатися на цифрове збільшення. Це дозволяє Сяомі запропонувати виділений супер-макро режим з вражаючою деталізацією. У сценах з високим контрастом китайський смартфон краще витягує тіні та світлі ділянки завдяки ефективнішому HDR.

Якість фото в умовах низького освітлення

При слабкому освітленні обидва гаджети не розчаровують — шумів мінімум, деталізація висока, кольори достовірні. Нічний режим працює ефективно. Сяомі знову дає більш динамічну картинку, піднімаючи світлі області.

Якість відео

Обидва пристрої знімають ролики аж до 4К 60 к/с. Стабілізація працює добре в обох випадках. Айфон краще справляється з відео HDR і дає трохи більше дрібних деталей. Цікава особливість Xiaomi – можливість знімати в Log-профілі та застосовувати LUT прямо в процесі зйомки в Pro-режимі.

Портретний режим

З точки зору поділу об'єкта та фону обидва справляються добре і на основній, і на телекамері. Знімки з чотирнадцяти виходять трохи соковитішими, а на зумі ще й деталізованими. Айфон іноді переборщує зі згладжуванням кадру.

Висновок

У результаті ми отримали два чудові камерофони з вигідною ціною, але з різними сильними сторонами:

  1. iPhone знімає трохи краще відео;
  2. Xiaomi більш універсальний для фото завдяки гнучким налаштуванням та додатковому телемодулю.

Вибір залежить від ваших пріоритетів та сценаріїв зйомки. Але в будь-якому випадку, ці гаджети реалізують одні з найкращих камер на ринку смартфонів.

Поділіться інформацією в Facebook