Як знайти легальну роботу за кордоном

Тема: Робота  |   Дата: 16.12.2021

В умовах перманентної фінансово-економічної кризи в нашій країні, низького рівня життя та відсутності можливості знайти робоче місце з гідною оплатою праці багато співгромадян звертають свої погляди за кордон. Робота за кордоном для молодих людей – це не лише висока зарплата, а й чудова можливість знайти життєву перспективу.

Як влаштуватися на роботу за кордоном

Сучасний процес глобалізації дозволяє українцям подорожувати та проживати у будь-якій країні світу. Для працевлаштування за кордоном потрібно мати не лише бажання, а й необхідні для цього документи. Якщо ви вирішили шукати роботу самостійно, наприклад, за допомогою спеціальних сервісів з працевлаштування, оформлення візи та інших паперів доведеться взяти на себе. Вам знадобиться:

  • внутрішній паспорт громадянина України;
  • закордонний паспорт;
  • поліс медичного страхування;
  • візова анкета у заповненому вигляді;
  • фотографія встановленого зразка;
  • чек про оплату візового збору до Польщі;
  • документи, які визначають мету поїздки.

Найпопулярніший серед співвітчизників напрямок – Польща. Ця країна регулярно спрощує умови роботи для іноземців.

Сезонні роботи доступні всім бажаючим, для цього не потрібно мати жодних спеціальних навичок або знань. Окрім обробки землі та збирання врожаю українцям доступні вакансії у сфері туризму та обслуговування. Якщо говорити про Європу загалом, то в країнах ЄС потрібні няні, доглядальниці, покоївки, офіціанти, складські співробітники, будівельники, далекобійники. Серед людей, які бажають влаштуватися за своєю спеціальністю та можуть підтвердити кваліфікацію, популярні вакансії лікарів, фермерів, інженерів, IT-фахівців. В останньому випадку зарплата буде на порядок вищою, ніж у різноробів.

Які переваги надає українцям легальна робота за кордоном

Робота за кордоном легально із укладанням договору надає іноземцям цілу низку відчутних переваг. Компанії, які готові підписати трудовий договір з іноземцями та пропонують хороші умови праці, віддають перевагу співробітникам з відкритою робочою візою. Надаються гарантії соціального захисту працівників, забезпечується соціальний пакет, отримання базового медобслуговування на безоплатній основі. Легальне працевлаштування в Польщі дозволяє українцеві розраховувати на набуття польського громадянства після п'яти років проживання та роботи в країні.

Поділіться інформацією в соцмережах